Заходи з нагоди дня підстави Народного Руху України традиційно проходять в Києві 9 вересня. Цього року НРУ святкував свої 17-і роковини. З самого Yтра "рухівці" відправилися до пам'ятника Вячеславу Чорновілу, а також меморіалу Тараса Шевченка, де поклали квіти. Після чого "рухівці" зібралися в Київському Будинку вчителя, де відбулося урочисте засідання партії.
Нагадаємо, Народний Рух України заснований на Першому (Засновницькому) з'їзді 8-10 вересня 1989 року. Тоді в нім взяли участь близько 1,5 тис. делегатів зі всіх областей України. Лідером НРУ був вибраний Іван Драч. З грудня 1992 р. Рух очолив Вячеслав Чорновіл. Проте в лютому 1999 року, в партії відбувся розкол. В результаті з'явилася Українська народна партія на чолі з Юрієм Костенко і Народний Рух України, який очолював Вячеслав Чорновіл. Після трагічної загибелі в березні 1999 р. лідером НРУ замість Чорновіла стає Геннадій Удовенко, якого в травні 2003 змінює Борис Тарасюк.
Примітно, що лідер Руху Борис Тарасюк Yтренние заходи не відвідав, а прибув відразу в Будинок вчителя. Урочисте засідання почалося з молебня, який відслужив Патріарх Філарет. Після чого лідер НРУ зачитав вітальне слово президента. Зокрема, глава держави відзначив той внесок, який вніс Народний Рух на шляху розвитку демократії і незалежності української держави.
Відразу після цього Тарасюк зачитав свою доповідь щодо теперішньої суспільно-політичної ситуації. Як відзначив лідер НРУ, "з народженням легендарного Народного Руху почалася нова ера в історії України". Тому партія, яка "зуміла привести свою країну до незалежності", заявив Тарасюк, "стояла і стоятиме на первинних принципах". Після чого лідер НРУ вручив відзнаки І і ІІ ступені Народного Руху України "За заслуги перед українським народом". Зокрема, нагороди отримали автор пам'ятника Вячеславу Чорновілу в Києві Богдан Мазур, автор сценарію, головний режисер фільму "Тій, що збудивши Кам’яну державу", народний артист України Євгеній Паперний, заслужений журналіст України, генеральний директор продюсерського центру "Закріта зона" Володимир Арьев, головний редактор газети "Сокальщина" Богдан Нечай.
Мабуть, керуючись саме непорушними партійними принципами, про які того дня говорили з сцени не тільки "рухівці", але і гості заходу, лідер НРУ і за сумісництвом міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив, що ідея приєднання до "антикризової" коаліції для його політичної сили є неприйнятною. Проте, уточнив Тарасюк, центральний дріт партії ухвалив рішення про те, що НРУ все ж таки братиме участь в переговорах щодо створення коаліції національної єдності, в розробці тексту угоди, програми уряду і регламенту роботи коаліції.
По словах Тарасюка, рішення його політичної сили щодо участі в коаліції залежатиме від "формату такої коаліції, від того, наскільки положення коаліційної угоди відповідатимуть національним інтересам України і програмним основам Руху". Тобто, "продовження курсу європейської і евроатлантічеськой інтеграції України, відміна депутатської недоторканності, деполітизування правоохоронних органів і судової системи, продовження економічних реформ і т.д.", нагадав Тарасюк основні умови роботи в коаліції.
Нагадаємо, 5 вересня народний депутат Михайло Пожіванов заявив, що ідею приєднання до "антикризової" коаліції <а class=blue href=http://www.utro.ua/articles/2006/09/05/1511.shtml >Народний Рух не поддержит. І, як показала практика, опинився правий. Приєднуватися до Партії регіонів, Соцпартії і комуністам "рухівці" не мають наміру. Проте якщо більшість змінить назва і замість "антикризової" стане "коаліцією національної єдності", мабуть, НРУ без зайвих слів стане частиною такої більшості.