Питання мови - традиційний інструмент виборчих кампаній - не виглядає вже таким принциповим для населення України. До такого висновку прийшла соціологічна група «Рейтинг», провівши всеукраїнське опитування населення.
45% респондентів, опитаних у вересні, підтримують надання російській мові статусу державної. Проти цього виступають 47%, не визначилися з цього питання 8% опитаних.
У квітні 2010 року був зафіксований паритет між «за» і «проти» (46% на 46%). Перед президентськими виборами, в жовтні 2009 року, і відразу після виборів, у березні 2010 року, соціологічні дослідження фіксували баланс на користь «за» (52% на 41% і 54% на 40% відповідно). Кількість тих, хто не визначився, залишалося практично незмінною.
Соціологи відзначають, що з часу останнього дослідження даний ідеологічний маркер загострилося на заході, але пом'якшав на решті території, крім Донбасу. Відбулася переорієнтація виборців, в тому числі і частини прихильників Партії регіонів на інші проблеми, передусім соціально-економічного характеру.
Опитування проводилося 9-16 вересня. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 3%; для значень, близьких до 30% - не більше 2,6%; для значень, близьких до 10% - не більше 1,8%.